Zielony redesign, czyli zmiany niewidzialne

Czy bestsellery warto robić jeszcze lepiej? Tak, jeśli „lepiej” oznacza bardziej odpowiedzialnie.

Produkując na dużą skalę, czujemy się odpowiedzialni za globalny ekosystem. Dlatego w Profim sukcesywnie zmieniamy stare nawyki na nowe standardy gospodarki cyrkularnej.
Prócz wprowadzania na rynek nowych, cyrkularnych projektów, takich jak Revo, czy Normo, na warsztat bierzemy to, co już jest na rynku chętnie wybierane za estetykę i funkcjonalność.
ElliePro to model ceniony za dopracowany detal i zmysłowe kształty. Jego forma zaprojektowana przez studio ITO Design jest niezwykle charakterystyczna i łączy komfort domowego fotela z ergonomią i funkcjonalnością mebla biurowego.
Zajęliśmy się jego wnętrzem z uwagą i determinacją i wprowadziliśmy tam radykalne zmiany. Co ważne, bez wpływu na wygląd zewnętrzny oraz aspekty wytrzymałościowe bestsellerowego fotela.

Plastik zamiast sklejki

Pierwotnie konstrukcja oparcia oraz siedziska z podłokietnikami w ElliePro wykonywana była ze sklejki, czyli tzw. surowca pierwotnego.
W myśl gospodarki cyrkularnej (gospodarki obiegu zamkniętego) sklejkę zastąpiliśmy odpadem - materiałem, który już jest w obiegu i wnętrze ElliePro jest wykonywane z trwałego, postindustrialnego plastiku.
 

Aluminium z recyklingu

Kolejną zmianą w ElliePro jest podstawa wykonywana już z aluminium pochodzącego z wtórnego obiegu.

Lśniąca alternatywa dla chromu

Trzecim ważnym krokiem jest pozbycie się chromu, który zastąpiliśmy farbą Metalsilver. Ta alternatywna metaliczna powłoka jest przyjazna środowisku i pracownikom, a przy tym, tak jak chrom, jest lśniąca i odporna na zarysowania.

 

Oto ElliePro w nowej odsłonie! Takie samo, a jednak o piękniejszym wnętrzu.