Normo

Nasza nowa norma

 

To też nowa norma Profim w rozwoju oraz produkcji mebli. Wszechstronne i trwałe, zostało stworzone w zgodzie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Za kolekcją stoi Maja Ganszyniec, pracująca w duchu odpowiedzialnego projektowania.

Konstrukcja siedziska i oparcia wykonana jest w 100% z tworzywa sztucznego pochodzącego z przetworzonych odpadów zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Drewnianą sklejkę zastąpiliśmy odzyskanym ze śmieci polipropylenem. Po zakończeniu cyklu życia produktu krzesło można rozłożyć na części pierwsze i poddać recyklingowi.

Wszystko po to, aby zmaksymalizować ponowne wykorzystanie już istniejących materiałów i zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Dlaczego Normo to nasza nowa norma?

Jesteś ciekaw czym jest produkcja cyrkularna?

Maja Ganszyniec

Projektantka kolekcji
 

Maja Ganszyniec jest projektantką z kompleksowym podejściem do procesu projektowania. Urodzona na Śląsku, studiowała architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie ukończyła studia projektowe na Royal College of Art w Londynie w 2008 roku.

W 2013 roku założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. W swojej praktyce łączy projektowanie, które jest zarówno wizjonerskie, jak i odpowiedzialne - zawsze szuka nowych możliwości w granicach myślenia strategicznego.

Certyfikaty Normo

EU Ecolabel: PL/049/001

Realizacje
https://api.profim.pl/uploads/images/realizations/2023/06/podcastownia/podcastownia-cikawosc-normo-profim-05.jpg
Podcastownia ciekawość
https://api.profim.pl/uploads/images/realizations/2024/04/danone/normo-krzeslo-profim-danone-2.jpg
Danone - nowa siedziba, Kijów
Zdjęcia