Park technologiczny

Innowacyjne myślenie i nowe technologie

Nasze meble produkujemy w samym sercu Polski, w fabryce Flokk Sp. z o. o. w Turku. To jednocześnie najważniejszy z zakładów produkcyjnych skandynawskiej grupy. Na co dzień dbamy tu o najwyższe standardy jakości i utrzymanie odpowiedniego poziomu szczegółowości naszych mebli.

Wysoce wykwalifikowana kadra pracownicza oraz dostęp do nowych technologii, które znajdują się w parku technologicznym na terenie fabryki sprawiają, że ciągle się rozwijamy i pracujemy na naszą jakość. Poznajcie miejsca, które mają kluczowe znaczenie przy produkcji naszych mebli.

ETON jest nowoczesnym rozwiązaniem stosowanym w dużych szwalniach na całym świecie. Na co dzień usprawnia naszą pracę. Pozwala bowiem na przemieszczanie się komponentów między krojownicą, stanowiskiem szwalniczym oraz magazynem. Dzięki temu, zyskujemy możliwość większej kontroli i zarządzania na poszczególnych etapach produkcji.

Wdrożenie linii montażowej ASTOR wpłynęło na poprawę efektywności pracy, standaryzację oraz wzmocniło nasze wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Nowe rozwiązanie, czyli specjalnie zaprojektowane platformy, na których komponenty, znajdujące się w koszach przyjeżdżają prosto do pracowników znacznie usprawniło efektywność procesu.

To właśnie tu wszystkie wdrażane przez nas krzesła i fotele przechodzą testy wytrzymałości, stabilności i bezpieczeństwa. Specjalne maszyny poddają produkty wielokrotnym próbom obciążeniowym, symulującym intensywne użytkowanie. Uzyskane w ten sposób parametry muszą być zgodne z normami stosowanymi w Unii Europejskiej. Meble poddajemy testom zarówno na etapie wdrożenia, jak i w toku produkcji. Dodatkowo, starając się o certyfikaty produktów, testujemy je również w niezależnych laboratoriach m.in. w TÜV SÜD Product Service GmbH.

Na terenie wydziału wykwalifikowany zespół czuwa nad procesem wylewania pianek poliuretanowych metodą wtryskową. Pianki służą do wykonania siedzisk, oparć oraz innych elementów. Automaty do wylewania pozwalają wytworzyć indywidualnie zaprojektowane, ergonomicznie ukształtowane i wytrzymałe na obciążenia elementy. Dzięki precyzyjnie dobranych parametrach w bezpośredni sposób wpływamy na jakość i komfort użytkowania produktów.

W fabryce mamy trzy magazyny, w których przechowywane są komponenty oraz nasze produkty. W magazynie wysokiego składowania znajdują się głównie półprodukty i komponenty, magazyn G10 to miejsce na tapicerki, a w ostatnim można znaleźć już gotowe wyroby, które wkrótce wyruszają do naszych klientów. Wciąż się rozwijamy i rozbudowujemy nasze przestrzenie magazynowe, co ma bezpośredni wpływ na usprawnianie procesów dostarczania komponentów, rozładunku i kontroli towarów.