Sala konferencyjna: Jak urządzić miejsce spotkań biznesowych?

Czasy pandemii zmieniły oblicze przestrzeni biurowych. Dziś sala konferencyjna to już nie tylko miejsce do odbywania ważnych rozmów biznesowych, ale też pokój nadający się pod szybkie telekonferencje i spotkania o charakterze bardziej towarzyskim. Jak urządzić salę konferencyjną praktyczną i funkcjonalną, by wydobyć z niej maksimum potencjału? 

 

Poniżej zwracamy uwagę na 3 najważniejsze kwestie, które warto uwzględnić, projektując salę konferencyjną.

Stół

Ceniący nowoczesny czy klasyczny design sali konferencyjnej, mogą zdecydować się na stół konferencyjny stylowy i elegancki, a jednocześnie funkcjonalny i trwały. Poszukując spójności w biurze proponujmy wybrać jedną kolekcję oferującą różnorodne kształty i wielkości stołów. Takie rozwiązanie umożliwia na przykład kolekcja Revo, w której skład wchodzą:

 

  • stoły konferencyjne
  • stoliki kawowe
  • małe stoliki pomocnicze.
Stoły z kolekcji Revo można dowolnie dopasować do unikatowego stylu organizacji. Już na etapie projektowania dopasuj kolory blatów i stelaża. Lekka forma, precyzja wykonania i jakościowe materiały sprawiają, że stół ten będzie opierać się próbie czasu.

Fotele i krzesła konferencyjne

Ergonomiczne i wpisujące się w styl sali konferencyjnej. Muszą zapewnić wygodę podczas długiego spotkania, by po jego zakończeniu uczestnicy nie uskarżali się na ból pleców. Dobrze, jeśli fotele lub krzesła posiadają podstawowe funkcje regulacji i dostosowują się do wagi użytkownika jak w przypadku modelu TrilloPro.

Przy wyborze produktu do sali konferencyjnej warto rozważyć bazę obrotową lub na kółkach, aby wzmocnić wygodę gości. 

Stawiając na komfort, nie musisz iść na kompromis z poczuciem estetyki. Niektóre fotele do sal konferencyjnych (ElliePro) pozwalają na dobór dwukolorowej tapicerki oraz jej zestawienie z kilkoma rodzajami i barwami baz. To pozwala na spersonalizowanie projektu mebla, w celu wpisania go w charakter pomieszczenia.
Firmy, których działania wpisują się w ekologiczne trendy, mogą zainwestować w krzesła cyrkularne (na przykład model Normo), podkreślając tym samym jedną z wyznawanych przez siebie wartości. To ważny znak dla potencjalnych kontrahentów i pracowników!

Szukasz krzesła z funkcją sztaplowania!
 

Normo oprócz cyrkularności oferuje także funkcjonalność!  Krzesło do pracy i spotkań Normo z bazą na 4 nogach lub płozie można łatwo sztaplować nawet do 5 sztuk! 
 

Sala konferencyjna - design to nie wszystko!

Zestaw mebli do sali konferencyjnej to dopiero początek.
Podczas tworzenia aranżacji należy zwrócić uwagę także na:
Przemyślaną paletę barw - polecane są kolory stonowane i klasyczne, które nadmiernie nie przyciągają uwagi. Kontrastowe, odważne warto wykorzystywać w formie akcentów, by nadać przestrzeni charakteru i podkreślić spójność z brandem.
Nowoczesny sprzęt - duży monitor, rzutnik, projektor i tablica interaktywna. Do tego sporo gniazdek, by każdy z uczestników spotkania mógł bez problemu podpiąć laptop oraz… świetne łącze, zapewniające dobrą jakość transmisji.