Jak mądrze wybrać meble do sektora edukacyjnego?

Wybór odpowiednich mebli do sektora edukacyjnego jest zadaniem wymagającym precyzyjnego planowania i rozwagi. To decyzje, które wpływają na funkcjonalność, bezpieczeństwo i ogólny klimat w przestrzeniach. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kryteriów, które powinny przewodniczyć procesowi wyboru mebli.

Komfort i ergonomia – Bez względu na to, czy mówimy o salach audytoryjnych, krzesłach w bibliotece lub w akademiku czy fotelach i sofach na uczelnianych korytarzach, komfort i ergonomia są kluczowe. Meble Profim są zaprojektowane z myślą o użytkownikach, dbając o prawidłową postawę ciała i komfort, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w miejscach, gdzie osoby spędzają dużo czasu.

 

Trwałość i czystość - oferta tkanin stosowanych przez Profim, zapewnia nie tylko wysoki poziom higieny, ale również trwałość. Wybierając rodzaj tapicerki i wykończenia warto postawić na jakość, która zwiększa żywotność, czy tkaniny hydrofobowe, wełny czy z warstwą easy clean, tak by utrzymanie czystości było proste.  

Estetyka i bezpieczeństwo – Meble to nie tylko funkcje, ale także styl, która wpływa na atmosferę przestrzeni. Produkty z naszej oferty w połączeniu z różnorodnymi fakturami i kolorami, pozwalają na dopasowanie mebli do każdej przestrzeni, zachowując jednocześnie profesjonalny i przyjemny wygląd. Za to solidna i stabilna konstrukcja z atestowanymi na niepalność komponentami zapewni bezpieczeństwo użytkowania przez wiele lat.

 

Elastyczność i spójność – Wierzymy, że przestrzenie edukacyjne wymagają elastyczności. Tu nasze modułowe meble wchodzą do gry! Wiele kolekcji obejmuje spójne stylistycznie krzesła, fotele, łatki, a modułowe sofy występują nie tylko w klastycznych kształtach, ale także w miękkich, organicznych wprowadzając bardziej domową atmosferę.  Można je łatwo przestawić lub dostosować do zmieniających się potrzeb, są tu idealnym rozwiązaniem. 

Meble, które łączą design z funkcjonalnością

Normo - krzesło do pracy i spotkań

 

Jest to wielofunkcyjny model, który doskonale wpisuje się w takie przestrzenie jak biblioteki, sale warsztatowe czy kafeterie, tworząc komfortowe i stylistycznie atrakcyjne miejsca do nauki i interakcji.

Jego solidna konstrukcja gwarantuje długotrwałość, co jest niezbędne w miejscach o intensywnym użytkowaniu, takich jak hole uniwersyteckie. Dzięki opcjom personalizacji, krzesło to można dostosować do specyficznych potrzeb oraz charakteru wnętrza.

Dodatkowo, nowoczesny i estetyczny design krzesła Normo nadaje każdej przestrzeni edukacyjnej świeżość i profesjonalizm.

Krzesła z serii Com, dzięki wykończeniu w technologii HPL (High Pressure Laminate), są niezwykle odporne na zarysowania i codzienne zużycie, co jest kluczowe w środowisku szkolnym. Stelaż krzesła dostępny jest w tym samym kolorze co siedzisko lub w innych barwach, pasujących do bardziej odważnych przestrzeni.

 

Wyraziste kolory krzeseł Com przyciągają wzrok i dodadzą energii każdej przestrzeni sektora edukacyjnego. Jako dodatek do biurka polecamy krzesła biurowe LightUp. To wszechstronne i kompaktowe krzesło zostało zaprojektowane przez studio ITO Design. Dzięki funkcjonalnościom, jakie oferuje LightUp z pewnością zostanie docenione przez użytkowników o różnorodnej budowie ciała.

 

Chcąc urozmaicić przestrzeń spotkań, warto zainteresować się kolekcją Revo – naszym modułowym zestawem inspirowanym "kwadraturą koła". Dzięki aż 96 konfiguracjom sof, zarówno z oparciem jak i bez niego, a także z dodatkowymi ściankami, każde wnętrze znajdzie swoje idealne rozwiązanie. Takie meble doskonale sprawdzą się w holach uniwersyteckich czy wspólnych przestrzeniach akademików.

Ekstrawagancja czy klasyka

 

Bardzo dobrym dodatkiem w sektorze edukacyjnym jest wielofunkcyjny stołek Mickey. Jego wyższa konstrukcja sprawia, że doskonale komponuje się z wysokimi stołami, stanowiąc idealne rozwiązanie dla przestrzeni rotacyjnych miejsc pracy.

Kolorystyka stołka Mickey może być dostosowana do każdego pomieszczenia, dodając mu elegancji i stylu. Tak samo jak model Fan, który zaskakuje swoją ponadczasową formą i uniwersalnością. Bez względu na wybrane wykończenie, oba modele zapewniają przemyślane i stylowe dopełnienie każdej przestrzeni.

Zastanawiasz się na jaki produkt się zdecydować? Zadzwoń i umów się na spotkanie z naszym doradcą!

Skontaktuj się już dziś