Centrum Kompetencyjne STOS (Smart and Transdisciplinary Knowledge Services) to ok. 12 tys. m kw. zlokalizowanego na rozległej, otoczonej zielenią działce, u podnóża parku i tzw. Szubienicznej Góry w Gdańsku-Wrzeszczu, najnowocześniejsze centrum IT w naszej części Europy. Kompleks, zaprojektowany przez pracownię ArchDeco, jest częścią kampusu Politechniki Gdańskiej.
Centrum Kompetencyjne STOS wyróżniają także ponadczasowe wnętrza, które wpisują się we współczesne standardy integracyjnego i zrównoważonego projektowania. Głównym bohaterem jest tu światło, a zaraz za nim akustyka. Całość utrzymana jest we wspierającej, stonowanej kolorystyce. Wyposażenie wnętrz stanowią meble polskich marek, w tym Profim, należącej do grupy Flokk, oraz Balma.
Jesteśmy zadowoleni, że niektóre z naszych najbardziej kultowych mebli odgrywają główną rolę we wnętrzu tego obiektu. Na 1. piętrze budynku STOS znajduje się fotel AccisPro, który słynie nie tylko z nowoczesnego wyglądu i lekkości formy, ale także z ergonomicznego projektu.
Nie usztywnia on ciała w jednej pozycji, lecz pozwala na podparcie kręgosłupa, barków, ramion i odcinka lędźwiowego dzięki mechanizmowi, który dostosowuje się do ruchów i mikroruchów użytkownika podczas pracy przy biurku.
Przechodząc na pozostałe piętra, można znaleźć LightUp, nasze najlepiej sprzedające się krzesło obrotowe zaprojektowane przez studio ITO Design. Dzięki niskiemu oparciu i innowacyjnemu podparciu lędźwiowemu, które umożliwia regulację zarówno wysokości, jak i głębokości, jest idealne do pracy zarówno w domu, jak i w biurze.
Oprócz krzeseł pracowniczych, zastosowano również wiele miękkich produktów do siedzenia, które tworzą relaksującą i przyjazną atmosferę. Jednym z tych produktów jest Fan, elegancki, wygodny i charakterystyczny fotel.
Dopełnieniem zestawu jest fotel Com. Dzięki wyrafinowanej geometrii skorupy, fotele Com są bardzo wygodne. Można je dowolnie konfigurować, wybierając spośród pięciu rodzajów podstaw i trzech kształtów kubełków, co sprawia, że kolekcja ta nadaje się do wielu różnych przestrzeni.
Dwa ostatnie elementy to wieszaki Vancouver Oto i Seven przyciągające uwagę swoją prostą, smukłą formą.
Zdjęcia