Lista realizacji

Centrum rehabilitacji Trondheim

Architekt wnętrz: PKA Arkitekter | Dealer: Lindbak

Nowe centrum rehabilitacji w Trondheim oferuje usługi terapii w ciepłym i przyjaznym otoczeniu dla 72 pacjentów. Centrum obejmuje cztery piętra i różnorodne przestrzenie. Określone meble, starannie dobrane przez dostawców, zostały wyselekcjonowane, aby pasować do stylu architektonicznego budynku oraz spełniać wysokie standardy jakości i zrównoważonego rozwoju, określone przez architektów i klienta.

Aby spełnić kryteria jakościowe i środowiskowe, wybór mebli ograniczono do tych z certyfikatami potwierdzającymi zrównoważoną produkcję oraz posiadających deklarację środowiskową EPD, wskazującą wpływ produktu na środowisko. Poza walorami środowiskowymi, głównym celem centrum rehabilitacji w Trondheim było zapewnienie, że meble są zgodne z zasadami projektowania uniwersalnego, co oznacza, że zostały zaprojektowane tak, by były wygodne i funkcjonalne dla każdego użytkownika, niezależnie od jego fizycznych czy poznawczych wyzwań.

W projekcie wykorzystano krzesła Noor w dwóch różnych konfiguracjach: w pełni tapicerowane 6060F oraz tapicerowane siedzisko 6060S dla przestrzeni szkoleniowych i jadalni pracowniczych. Krzesła Noor, znane z ich smukłej, ale solidnej konstrukcji, ponadto posiadają certyfikaty środowiskowe, w tym Deklarację Środowiskową Produktu (EPD), GREENGUARD Gold i certyfikat Möbelfakta.

W kameralnej sali konferencyjnej swoje miejsce znalazły krzesła Nu, oferując wygodę i styl.

Zdjęcia