Acer Design

Firma Acer Design zajmuje się kreatywnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami projektowymi dla wielu firm w kraju i za granicą.

 

Została założona w 1973 roku przez Erika Simonsena jako niezależna pracownia kreślarska. Firma zbudowana jest na solidnych tradycjach łącząc innowacyjność i otwartość.

 

Zespół składa się z dużej grupy zaangażowanych pracowników - architektów, projektantów, grafików, inżynierów, kreślarzy i rzemieślników. To mieszanka świeżo wykształconych młodych ludzi z dużym zapałem do pracy oraz doświadczonych pracowników z ugruntowanym know-how.

 

 

Siedziba firmy Acer Design znajduje się bezpośrednio przy porcie, w pięknym, starym, prowincjonalnym mieście Bogense na północy Fionii. Biuro projektowe zajmuje ponad 1100 metrów kwadratowych innowacyjnych pomieszczeń, w których znajdują się meble. Kompetencje firmy Acer Design obejmują cały przebieg projektu, od pomysłu, przez koncepcję i konstrukcję, aż po fazę produkcji.

 

Prace odbywają się w pomieszczeniach kreślarskich i pracowniach prototypowych, zaopatrzonych w narzędzia do projektowania 2D i 3D, programy graficzne, cyfrowe programy fotograficzne oraz w pełni wyposażone maszyny do produkcji pełnowymiarowych prototypów z drewna, tworzyw sztucznych, metali i stali.

 

W 2005 roku firma Acer Design uzyskała certyfikat ISO 9001:2000. Projektowe ISO Duńskiego Standardu. Co roku firma poddawana jest audytowi zewnętrznemu, podczas którego następuje autoryzowane odnowienie certyfikatu.

Zaprojektowane kolekcje