Hybrydowa rzeczywistość

Nie ma dziś jednego modelu pracy, jest za to hybrydowa rzeczywistość – mówi na łamach „Bussiness Insider” Martyna Tarnawska Service Design Lead w firmie konsultingowej Socjomania. Czym jest hybryda? Nie jest to tylko praca zdalna, lecz: – elastyczność w doborze czasu pracy i miejsca, z którego wykonujemy zawodowe obowiązki – dodaje.

Elastyczne biura

Obecnie projektowane biura zakładają dużą elastyczność przestrzeni. Są również sposoby na dostosowanie już istniejących biur choćby poprzez zmianę wyposażenia, które sprosta nowym funkcjom i wymogom. 

– Ciekawym wyzwaniem dla nowoczesnych biur jest praca w systemie rotacyjnym. Przykładowo: jeśli firma ma 100 pracowników, to przygotowuje tylko 80 miejsc pracy. Nikt nie ma swojego biurka, tylko rezerwuje je on-line na konkretny czas. Pojawiają się natomiast specjalne, dźwiękoszczelne budki, miejsca do chilloutu, czy multimedialne zakątki.
Typowe w przestrzeniach biurowych stały się też szafki typu locker, gdzie każdy może po skończonym dniu pracy bezpiecznie zamknąć swoje rzeczy – mówi Piotr Jusiński wspólnik firmy Akccept, która od wielu lat wyposaża w meble biurowe takie firmy, jak: LOT czy Giełda Papierów Wartościowych, a jedną z najnowszych realizacji jest siedziba Towarzystwa Ubezpieczeń i Asekuracji Warta w warszawskim biurowcu Warsaw UNIT. 

Warta i 1700 krzeseł Profim

Biuro zostało zaprojektowane w sposób modułowy umożliwiający łatwiejszą aranżację i dostosowanie do zmieniających się potrzeb pracowników. Bez względu na charakter realizowanych zadań i projektów zapewni komfortowe warunki, sprzyjając kreatywności, efektywnej współpracy i skutecznej komunikacji w czasach pracy hybrydowej – mówi o nowej siedzibie Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty (źródło warta.pl).
Końcem 2021 roku ubezpieczyciel zajął aż 13 poziomów w Warsaw UNIT, 45-piętrowym biurowcu w centrum stolicy. Za pośrednictwem firmy Akccept do nowych biur trafiło m.in. 1700 krzeseł Violle marki Profim.

Krzesła intuicyjne

Krzesło do hybrydowego systemu pracy biurowej musi być nie tylko zdrowe i ergonomiczne, ale również ma „bronić się” przed użytkownikiem – mówi Piotr Jusiński.

 

Do nowych biur Warty zaproponowaliśmy krzesło Violle marki Profim, ponieważ można mu zaufać. Jest trwałe, estetycznie wykonane i reprezentacyjne, a ponadto ma obrazkową instrukcję obsługi oraz oznaczenia dotykowe, co ułatwia obsługę – dodaje.

Violle to wyjątkowo elegancka linia krzeseł Profim, zaprojektowana przez studio ITO Design. Wyróżnia się aluminiową ramą oparcia, które wraz z podłokietnikami buduje bryłę o ciekawej geometrii.

 

Zabudowany spód siedziska dodaje elegancji, a do tego ułatwia obsługę: użytkownik nie błądzi rękoma w poszukiwaniu przycisków i dźwigni do regulacji.

W reprezentacyjny, a zarazem lekki charakter wnętrz wpisał się jeszcze jeden model Profim, zaprojektowany przez Christophe’a Pilleta, hoker z linii Chic. Doceniony za „szyk” i dopracowane detale. Ma on jednak jeszcze jedną, ważną w nowoczesnych biurach cechę: jego delikatny przekrój i kompaktowa forma pozwalają na łatwe manewrowanie w przestrzeni i szybkie przemeblowania zgodnie z zapotrzebowaniem chwili.  
Hybrydowy model pracy zostanie z nami na dłużej, dlatego trzeba nauczyć się w nim efektywnie funkcjonować – mówi Martyna Tarnawska. Dotyczy to w dużej mierze miejsc pracy.
Wyzwanie nie jest proste, ponieważ nowa rzeczywistość wymaga nowego sposobu podejścia, również przy wyborze mebli, w tym siedzisk, które są osią dobrego stanowiska pracy.