ElliePro. Kolejny krok w kierunku zrównoważonej produkcji.

Zmiana przyzwyczajeń konsumentów jest ekstremalnie trudna, ale również ekstremalnie ważna w przechodzeniu na model cyrkularny gospodarki – mówi Kara Pecknold (Executive Design Director and Global Lead for Sustainability) z niemieckiej firmy Frog, która zajmuje się wspieraniem firm w przejściu na nowy, zrównoważony model funkcjonowania gospodarki.

 

W Profim to jedno z najważniejszych wyzwań – towarzyszyć naszym klientom w zmianie przyzwyczajeń, zawsze dając alternatywę.

 

Jednym z koniecznych ruchów jest stopniowe odchodzenie od chromu, jako wykończenia elementów mebli, ponieważ pozyskiwanie tego pierwiastka jest szkodliwe dla człowieka i środowiska.

O co chodzi z tym chromem?

W branży meblarskiej najczęściej stosowane są chrom trójwartościowy Cr(III) – uważany za substancję nieszkodliwą, oraz chrom sześciowartościowy Cr(VI) – wysoko toksyczny i rakotwórczy. Największe komplikacje zdrowotne i środowiskowe występują podczas wydobycia i produkcji, gdyż wtedy pracownicy narażeni są na wdychanie cząstek pyłu oraz na kontakt z roztworami i ciałami stałymi zawierającymi Cr(VI). Chrom trójwartościowy nie jest uznawany za toksyczny. Jednak wydobycie Cr(III) i Cr(VI) odbywa się w tych samych kopalniach, więc nie można go uznawać jako „bezpieczną” alternatywę.

Nowy premium look

Chrom jest materiałem wytrzymałym i olśniewająco błyszczącym, kojarzonym z gabinetowym szykiem. Wiemy, że trudno z niego zrezygnować, do czasu, kiedy nie pojawi się atrakcyjna alternatywa.

ElliePro na bazie V3 jest naszym pierwszym produktem, w którym oferujemy Wam nową jakość premium look. Zamiast szkodliwego  chromu poznajcie metaliczną, lakierowaną farbą Metalsilver.

Alternatywa ta jest przede wszystkim, podobnie jak chrom, odporna na zarysowania i lśniąca. Dzieje się tak dzięki nałożeniu na koniec procesu lakierowania bezbarwnej, utwardzającej warstwy.