Czystość, jakość i pozytywna akustyka w sektorze edukacyjnym i opieki zdrowotnej

Przemysł meblarski, w tym wiodący w tej dziedzinie Profim, stale szuka rozwiązań, które spełnią wymagania placówek edukacyjnych i medycznych, podnosząc standardy higieny i czystości. Jednym z odkryć, które otwierają nowe możliwości w tym sektorze są tkaniny z opcją łatwego czyszczenia. 

Innowacyjne technologie wykorzystywane są do produkcji tkanin nie tylko nie wchłaniają brudu i pozwalają go łatwo wytrzeć, ale także zapewniają długotrwałą wytrzymałość. Przekłada się to na oszczędność dla placówek, które nie muszą często wymieniać mebli. Z naszej oferty tkanin warto wyróżnić:

 

  • Velvet - tkanina welurowa z powłoką easy clean (extended)
  • Halcyon - tkanina hydrofobowa z powłoką antybakteryjną i łatwą z czyszczeniu (extended)
  • Valencia - tkanina typu winyl z powłoką Permablok 3 zaprojektowaną w celu stworzenia mocnej i skutecznej bariery przed: zarazkami, ścieraniem i plamami (standard i extended)
  • Silvertex - tkanina typu winyl z powłoką Permablok 3 zaprojektowaną w celu stworzenia mocnej i skutecznej bariery przed: zarazkami, ścieraniem i plamam (extended)
  • Select - wełna z naturalną barierą ochronną (standard)

 

Dla przykładu w wełnie (np. tkanina Select) poprzez cały proces produkcji utrzymywana jest lanolina na włóknach, która jest naturalnym olejem na sierści owiec. Chroni ona zwierzęta przed warunkami atmosferycznymi – a w przemyśle tkaninowo - meblarskim sprawia, że rozlany nawet zabarwiony płyn pozostaje na powierzchni dając czas na przetarcie. To efekt osiągnięty bez stosowania chemii, całkowicie naturalny! 

Z drugiej strony, tkaniny są znane ze swoich właściwości akustycznych, które przyczyniają się do stworzenia spokojniejszego i bardziej komfortowego środowiska dla pacjentów i personelu medycznego, a także sprzyjają nauce. Warto pamiętać, że tkanina powinna posiadać specjalistyczną certyfikację, potwierdzającą, że spełnia standardy akustyczne i zapewnia skuteczną kontrolę dźwięku. Z naszej oferty warto wyróżnić:

 

  • Select z certyfikatem potwierdzającym absorbcję dzięków EN 29053 & ISO 9053-1 (standard)
  • Steelcut tkanina dźwiękochłonna z certyfikatem EN ISO 9053-1 (standard)
  • Tonal z certyfikatem potwierdzającym absorbcję dzięków EN 29053 & ISO 9053-1 (extended)

 

Tonal stanowi nowy element naszej stale rosnącej kolekcji zrównoważonych tkanin Profim. Dzięki swojemu dyskretnemu, ale wyrazistemu wyglądowi, dobrej wydajności i znakomitej rozciągliwości, Tonal stanowi wysoce funkcjonalną tkaninę, która doskonale wpisuje się w różne aranżacje wnętrz. Wyprodukowana z poliestru pochodzącego z recyklingu, posiada certyfikaty Oeko-Tex i EU Ecolabel, co świadczy o jej doskonałym profilu ekologicznym. 

Ale tkaniny to nie wszystko!

Elementy drewniane mogą być wykończone różnymi materiałami. Czy znane Wam są pojęcia CPL i HPL? To laminaty powszechnie stosowane w przemyśle wnętrzarskim, w tym meblarskim. Laminaty CPL (Continous Pressed Laminate) i HPL (High Pressure Laminate) są dwoma popularnymi typami laminatów używanymi w meblarstwie. CPL jest produkowany przez ciągłe prasowanie warstw, które są następnie nawijane na duże rolki. 

Z kolei HPL jest produkowany poprzez prasowanie warstw pod dużym ciśnieniem i wysoką temperaturą, co powoduje, że tworzy on bardziej zwartą i twardą powierzchnię niż CPL. Dzięki swojej twardszej i bardziej zwartej strukturze laminat HPL jest bardziej wytrzymały na uszkodzenia fizyczne, takie jak zarysowania, uderzenia i ścieranie. Jest także bardziej odporny na blaknięcie kolorów i zużycie, co oznacza, że meble pokryte HPL mogą wyglądać dobrze przez dłuższy czas. 

I dlatego w Profim stosujemy wyłącznie HPL! 

Zobacz nasz wzornik