Czy możemy sobie życzyć 100 lat?

Świat stoi na krawędzi katastrofy klimatycznej. Według naukowców Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu IPCC to człowiek jest za to odpowiedzialny. I tylko człowiek może te zmiany zahamować.
Nawet małe ekologiczne decyzje mogą dać duże efekty, zwłaszcza kiedy są multiplikowane w tysiącach egzemplarzy. Polska jest największym eksporterem mebli w Europie, co oznacza, że nasza branża meblarska ma realny wpływ na ograniczenie globalnej emisji CO2. Co z tym potencjałem zrobimy, zależy tylko od nas.
Polski biznes niemal hurtowo świętuje ostatnio 30-lecia. Wiele wiodących marek rozpoczęło działalność zaraz po upadku komunizmu i przez trzy dekady budowały swój potencjał. Jedną z takich firm jest Profim – producent mebli biurowych, znany z technicznej perfekcji w krzesłach biurowych oraz współpracy ze znanymi projektantami.

Jakie życzenie miał w głowie Profim, zdmuchując urodzinowe świeczki?

Jubileuszowy czas to celebracja tego, co za nami, ale również wyznaczania nowego kursu. Zobaczyliśmy, że Profim tworzą zwykli ludzie, zaangażowanie i pasja. Profim jest lokalną marką w globalnym świecie. Myślimy szeroko, ale wspieramy lokalne społeczności i gospodarki.
Dzięki dążeniu do maksymalnej lokalności minimalizujemy transport i mamy na oku produkcję, a to daje nam ogromny potencjał do radykalnych zmian w podejściu do masowego wytwarzania i bycia przykładem dla innych.
Szykując się na nowe wyzwania, powierzyliśmy dział designu w ręce utytułowanej projektantki Mai Ganszyniec, specjalistki w projektowaniu zrównoważonym. Od teraz każdy nowy produkt Profim będzie tworzony w duchu gospodarki cyrkularnej oraz trwałości technicznej i estetycznej. – Wierzę, że piękno można połączyć z odpowiedzialnym projektowaniem, a co więcej, utrzymać dostępną cenę.
Zanim pokażemy nowe produkty, nad którymi pracujemy, zajęliśmy się stworzeniem spójnego nastroju marki Profim. Wszystko to, co robimy w Profim ma pomóc architektom wnętrz i nie tylko, w tworzeniu wnętrz harmonijnych i przyjaznych, ale również estetycznie trwałych, bo to przedłuża życie mebla i całego projektu – mówi Maja Ganszyniec.
Profim w ostatnich latach stał się członkiem rodziny Flokk, która skupia globalne marki pod wspólną wizją „Inspire Great Work”. Do tej międzynarodowej rodziny dodajemy nasz polski rodowód. Wnosimy inżynieryjną perfekcję, wzorniczą strategię i unikalne wartości: harmonię, odwagę oraz wnikliwość, bo chcemy działać mądrze, w zgodzie z potrzebami człowieka oraz dbając o przyszłość ludzkości w obliczu katastrofy klimatycznej.  Na 30. urodziny życzymy sobie wspaniałych i mądrych ludzi wokół; takich, jacy od początku pracują i współpracują z Profim. Wierzymy, że dzięki Wam odważnie możemy życzyć sobie 100 lat!

Pracujemy razem 30 lat!

null