Paul Brooks

Paul Brooks już jako student Ravensbourne College of Design w Anglii interesował się projektowaniem krzeseł, a studia podyplomowe na Royal College of Art w Londynie, ukończył z tytułem magistra w dziedzinie projektowania mebli. Z uczelnią Ravensbourne College pozostał w bliskim kontakcie przez 10 lat pracując jako wykładowca wizytujący.
W 1983 rozpoczął współpracę z profesorem wzornictwa meblowego Rogal College Robertem Heritage'em (CBE), w jego pracowni w Londynie. Dwa lata później dołączył do zespołu Stephen Hall Consultancy, gdzie zajmował się projektowaniem mebli i oświetlenia. W 1990 roku rozpoczął pracę w Wielkiej Brytanii jako samodzielny projektant, zajmując się głównie projektami mebli biurowych.
Od 2006 roku pracuje we własnym studio w Kehl w Niemczech, a mieszka zaraz za granicą z Francją – w Strasburgu. Studio Paul Brooks Design, jako zespół specjalistów w zakresie wzornictwa biurowego, tworzy świadome rozwiązania projektowe dla firm produkujących meble oraz ich dostawców zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Ich produkty otrzymały międzynarodowe nagrody w dziedzinie wzornictwa, takie jak: nagroda „IF” za „Yanos task chair”, nagrodę „GIO” oraz srebrną nagrodę „C2C” za „A2020 task chair”, nagrodę „IIDEX NeoCon Canada Gold” za „Mars visitor chair” oraz nagrodę „Red Dot” za „Linea task chair”. W 2008 roku Paul Brooks został wybrany „Projektantem Roku Wielkiej Brytanii” w konkursie „MIX design awards” w Londynie.

 

Dla Profim zaprojektował  kolekcje: MyTurn Sofa, MyTurn, Nu – nagrodzoną Top Design Award 2015, Nu Spin, Soft Box - nagrodzoną Top Design Award 2016, Com i Zoo – kolekcję uhonorowaną wyróżnieniem w konkursach Red Dot Award 2015 oraz German Design Award 2017.