Krzesło Normo nominowane do Dezeen Awards

Dobry design w dzisiejszych czasach nie może ignorować takich kwestii, jak wpływ społeczny czy zrównoważony rozwój – tak brzmi kluczowa zasada organizatorów Dezeen Awards. Na liście nominacji (long list) w kategorii Sustainable Design znalazło się krzesło Normo marki Profim, zaprojektowane przez Maję Ganszyniec.

Nagrody przyznawane są przez Dezeen, najpopularniejszą i najbardziej wpływową witrynę internetową poświęconą architekturze i wzornictwu. W tym roku, podczas piątej edycji, wpłynęła rekordowa ilość 5400 zgłoszeń z ponad 90 krajów. Dlatego właśnie te nagrody uważa się obecnie za najbardziej „globalne”. Wśród 32 nominowanych do nagrody w kategorii Sustainable Design znalazło się krzesło Normo marki Profim, zaprojektowane przez Maję Ganszyniec.

Normo to przełomowy produkt polskiej marki z 30-letnimi tradycjami w projektowaniu mebli do pracy i spotkań. To na pierwszy rzut oka niepozorne krzesło kryje potężną wiedzę i wyznacza nowe standardy w masowej produkcji mebli tapicerowanych. To nowa norma nie tylko dla marki Profim, ale dla wszystkich, którzy zechcą podążać drogą gospodarki cyrkularnej.

 

Normo jest wszechstronne, trwałe i zaprojektowane zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Konstrukcja siedziska i oparcia wykonana jest w 100% z tworzywa sztucznego pochodzącego z przetworzonych odpadów, a łączny udział materiałów pochodzących z recyklingu w Normo wynosi 50%. Po zakończeniu cyklu życia, krzesło można rozłożyć na części pierwsze i poddać recyklingowi aż w 94%. 

 

Dezeen Awards są punktem odniesienia dla międzynarodowej doskonałości projektowej i najwyższym wyróżnieniem dla architektów i projektantów na całym świecie – czytamy w statucie nagród. Nie mamy wątpliwości, że zespół odpowiedzialny za projekt i wdrożenie krzesła Normo znalazł się w odpowiednim miejscu.