Normo.
Nowa Norma.

Normo Profim

Normo to nasze nowe krzesło pracy i spotkań.

To też nowa norma Profim w rozwoju oraz produkcji mebli. Wszechstronne i trwałe, zostało stworzone w zgodzie z zasadami gospodarki cyrkularnej.

Za kolekcją stoi Maja Ganszyniec, pracująca w duchu odpowiedzialnego projektowania.

Nowa Kolekcja krzeseł Profim - Normo

Wszechstronne

Normo zostało zaprojektowane z myślą o przestrzeniach do pracy i spotkań. Jego prosta i przyjazna sytlwetka sprawia, że naturalnie wpisuje się w nieformalne wnętrza współczesnych miejsc pracy i nauki.
W zależności od konfiguracji krzesła odnajdą się w salkach konferencyjnych, przy biurkach i wspólnych stołach w biurze czy co-worku, ale też w czytelniach, akademikach i pracowniach.
Konfiguracja Normo
animacja Normo

Cyrkularne

Normo to najbardziej „zielone” krzesło tapicerowane na rynku. Konstrukcja krzesła zaprojektowana została w zgodzie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Po zakończeniu cyklu życia produktu krzesło można rozłożyć na części pierwsze, rozdzielić poszczególne materiały i poddać recyklingowi aż w 94%.
Przy produkcji Normo wytworzono tylko 28 kg CO2. To dwa razy mniej niż przy tradycyjnej produkcji krzesła podobnego typu. I tyle co przejechanie 200 km samochodem. Jak to możliwe?

1. Nie korzystamy z surowców naturalnych. Materiały użyte w krześle pochodzą z recyklingu.

Konstrukcja siedziska i oparcia wykonana jest w 100% z tworzywa sztucznego pochodzącego z przetworzonych odpadów. Drewnianą sklejkę zastąpiliśmy odzyskanym ze śmieci polipropylenem.

Profim Normo cyrkularność
Profim Normo cyrkularność

2. Produkujemy lokalnie, by ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Nie sprowadzamy komponentów z innych krajów i kontynentów i nie korzystamy z transportu lotniczego i wodnego.

3. Zrezygnowaliśmy z toksycznego dla środowiska i ludzi chromu. W zamian wypracowaliśmy nowy lakier metaliczny spełniający wyśrubowane normy środowiskowe.

Profim Normo cyrkularność
Profim Normo cyrkularność

4. Używamy minimalnej ilości pianki na siedzisku i oparciu, a w procesie produkcji nie stosujemy kleju ani zszywek. Dzięki temu umożliwiamy łatwe oddzielenie czystej pianki od konstrukcji i oddanie jej do przetworzenia.

Wszystko po to, aby zmaksymalizować ponowne wykrzystanie już istniejących materiałów i zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Trwałe

Zaprojektowaliśmy krzesło trwałe na wielu poziomach. To współczesna interpretacja klasycznego wzoru, która stylistycznie zapewnia ponadczasowość.
Solidna, metalowa konstrukcja wprowadza stabilność niezależnie od intensywności korzystania, a szerokie siedzisko sprawia, że krzesło może być użytkowane przez osoby o różnej posturze i wzroście. Na długo.

„Estetyka Normo jest ponadczasowa, zakorzeniona w przeszłości, w prostym szkolnym krześle. Jego innowacyjna, cyrkularna konstrukcja otwiera nam otwiera nam drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości” – wyjaśnia projektantka Maja Ganszyniec.

Połączenie wrażliwości projektowej z technologicznym know-how Profim, pozwoliło stworzyć nie tylko wyjątkowy produkt, ale też wyznaczyć nowe standardy odpowiedzialnej produkcji.

A to wszystko w cenie przeciętnego krzesła konferencyjnego.

Normo.
Nowa Norma.